Upalne klenie

Tegoroczne lato jest ( było? ) wyjątkowo upalne. Wysokie temperatury plus całkowity brak deszczu zmieniły Narew w wąsko płynący strumień. Niska woda całkowicie odsłoniła i udostępniła sródrzeczne rafy. Wystające kamienie pojawiały się w miejscach, o których do tej pory nie miałem pojęcia. Lubię łowić na takiej wodzie o ile oczywiście taki stan nie trwa zbyt długo.

Sumy to ( jeszcze ) nie moja bajka, bolenie na niżówce też średnio mi pasują, na sandacza będzie czas później. Zostały wszędobylskie klenie.

Pierwsze dwa wypady były średnio udane. Coś tam złowiłem ale rozmiarowo było kiepsko. Worek otworzył się na trzecim wyjeździe. Ryby stały praktycznie na każdym napływie i o dziwo bardzo entuzjastycznie reagowały na podawane smużki. Po kilku wyholowanych sztukach zainteresowanie smużakami spadło do zera. Na agrafce zaczynały wtedy gościć klasyczne woblery i zabawa zaczynała się od nowa. Przez kilka dni złowiłem mnóstwo kleni, w tym kilka powyżej 50 cm. Miałem też cichą nadzieję na spotkanie z brzaną, niestety na nadziei tylko się skończyło 😉 .
28.07..

28.07...

28.07.

28.07

Intensywne brania zaczęły się niespodziewanie i tak też się skończyły. Po kilku wyjazdach na pusto sezon kleniowy na Narwi uważam za zakończony. Najwyższy czas na inne ryby.
28.07....

About

W moim przypadku wędkarstwo to rodzinna tradycja. Dziadek łowił, ojciec łowi, ja nie miałem już wyjścia ;). Moją największą miłością jest Narew, choć można mnie spotkać wszędzie tam gdzie słychać szum wody.

View all posts by

3 thoughts on “Upalne klenie

    1. Też się nad tym zastanawiałem. Teoretycznie powinny dalej tam stać i żerować a tu nagle lipa. Z dnia na dzień nastąpił całkowity zanik brań.Nie mam pojęcia jaka była tego przyczyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *